Статті

Перспективні ідеї з Давосу

“Ідея” — слово з чотирьох літер, яке неодноразово змінювало світ та його історію. Як сказав Ґете, “сміливі ідеї — це шахові фігури: їх можна побити або ж розпочати ними виграшну гру”. Ось чотири (з половиною) потужні ідеї з числа тих, що обговорювались цього року на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Ідея” — слово з чотирьох літер, яке неодноразово змінювало світ та його історію. Як сказав Ґете, “сміливі ідеї — це  шахові фігури: їх можна побити або ж розпочати ними виграшну гру”. Ось чотири (з половиною) потужні ідеї з числа тих, що обговорювались цього року на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. 

1. Тотальний хештег. Більше двох мільярдів смартфонів у всьому світі скоро можна буде з’єднати між собою за допомогою соціальних медіа. Лідери, що зібрались в Давосі, вважають, що це незабаром змінить існуючий порядок речей. "Час односторонніх розмов скінчився,  навіть для прем'єр-міністрів та генеральних директорів," — заявив оглядач  New York Times  Томас Фрідман. За його словами, зараз - ера інформації, яка не контролюється урядом, державними інституціями чи соціальними традиціями. Завдання, що постало перед лідерами, — зрозуміти, як використовувати силу цих нових і ще не структурованих платформ.

2. Впровадження підривних інновацій. Професор Гарвардської бізнес-школи Клейтон Крістенсен вважає, що світ потребує більше підривних інновацій (тобто змін, які приведуть до створення нових ринків, продуктів і професій), а не поступових покращень, які призводять лише до зменшення кількості робочих місця.  Однією з проблем сьогодні є те, що в лідерів зростає непрязнь до ризику. Їхньою метою є отримання короткострокових прибутків, що досягається шляхом впровадження нововведень для підвищення ефективності. Підривні інновації зараз менш поширені, і цю ситуацію потрібно виправляти.

3. Заохочення контр-інтуїтивної креативності. Учасники форуму намагались знайти відповідь на питання «як генерувати підривні інновації?» під час виступів двох митців, Віка Муніса та Еріка Вітакера. Вік Муніс відомий завдяки створенню дивовижних витворів мистецтва з їжі, сміття та інших незвичних матеріалів. Ерік Вітакер – відомий композитор, який отримав «Греммі» за створення «віртуального хору», використавши тисячі голосів людей  з усього світу. Ці приклади свідчать про те, що навіть в часи невизначеності можна досягти успіху завдяки контр-інтуїтивній креативності.

4. Люди - знову в бізнесі. Цього року лідери, що зібрались в Давосі, обговорювали важливість такого показника як повернення інвестицій в людський капітал (Return on Human Capital). Зараз відсоткові ставки падають майже до нуля, готівка є в достатній кількості, а професійні вміння - в дефіциті. Це означає, що оцінка успішності бізнесу на основі стандартних фінансових показників стає все менш актуальною. Настав час вимірювати успішність компанії за її інноваційністю та ідеями, а не лише за ефективністю. Учасники форуму дійшли виснову, що це приведе до організаційних  транформацій,  зробивши компанії більш «людяними».

«Половинка» ідеї, про яку я згадував, є необхідним доповненням до кожної з чотирьох, наведених вище. Її суть полягає у визнанні важливості  лідерства, адже навіть найпотужніші ідеї не мають майбутнього без ефективного керівництва. Цього року в Давосі обговорювались питання: яким буде лідер майбутнього? Як він буде управляти? Судячи з усього, в майбутньому лідерство буде означати не високу посаду, а право, яке треба заслужити та підтверджувати своїми діями щороку, щодня і щохвилини.

Vlasbiz.net за матеріалами innovations.com.ua

Родинні фірми

Портал створено в рамках проекту «Купуймо разом!»що фінансується програмою